Українські дизайнери представили свої роботи в рамках London Fashion Week

Британська Рада в Україні та Ukrainian Fashion Week вдруге представили молодих українських дизайнерів на International Fashion Showcase в рамках London Fashion Week. 

За підтримки міжнародного фонду Western NIS Enterprise Fund, Британської Ради та Ukrainian Fashion Week з 17 по 21 лютого українські дизайнери предсавили власні колекції на платформі одній з ключових платформ London Fashion Week — International Fashion Showcase. Подія відбувається у самому центрі Лондона, у мистецькому центрі Сомерсет Хауз (Somerset House).  

International Fashion Showcase (IFS) – це найбільша міжнародна виставка моди у світі, де країни-учасниці представляють широкому загалу своїх найперспективніших молодих дизайнерів у форматі концептуальних інсталяцій. З 2012 року у події взяло участь 50 країн світу та 550 дизайнерів. Цього року Україну представили 7 дизайнерів: Flow the Label, Jean Gritsfeldt; Alina Zamanova; FROLOV; Yana Chervinska; DZHUS; the COAT by Katya Silchenko.

Шість із них (Jean Gritsfeldt; Alina Zamanova; FROLOV; Yana Chervinska; DZHUS; the COAT by Katya Silchenko) було обрано на основі відкритого конкурсу, що проводився Ukrainian Fashion Week за участі представників Британської Ради, Британської ради з питань моди (British Fashion Council), фінансового партнера – фонду Western NIS Enterprise Fund.  Cьомий учасник – Вікторія Баланюк (бренд Flow the Label) – потрапила в шорт-лист поза конкурсом, як переможець Премії Best Fashion Awards у номінації «Відкриття року». 

Темою International Fashion Showcase 2017 став взаємозв’язок глобального та локального. Учасники аналізували глобальні теми з локального погляду, а також місцеві історії у міжнародному контексті. Концепцію українського стенду під назвою  «Wish You Were Here» розробили дизайнер Яна Червінська та художник Олександр Бурлака. В її основі – символічна автобусна зупинка як місце, звідки ми починаємо свою подорож до нового, починаємо свій шлях в обраному напрямку.  

Художник Олександр Бурлака: «Це – узагальнена форма української автобусної зупинки з  типовими для неї рисами: зухвала форма, бетон, мозаїки 1960-70-х, плитка, графіті, рештки паперових об’яв, тріщини. Це – точка у глобальній мережі доріг, що структурує географію та наші життя. Починаючи з 1960-х років модерністські автобусні зупинки мають сильний компонент народного мистецтва. В умовах ідеологічного тиску художники переходили в монументальне мистецтво, де був більший ступінь свободи формального самовираження – робити панно на фасадах громадських будівель. Мережа доріг ставала величезною галереєю формалістського мистецтва, а для людей, що ними користуються, ця формальна мова є звичною та зрозумілою».

За п’ять днів інсталяцію відвідало безліч гостей, серед яких найавторитетніші представники модного світу – Сара Мауер (MBE, BFC Ambassador for Emerging Talent, Chief Critic at Voguerunway.com), С’юзі Менкес (Vogue, The Times, The New York Times, The International Herald Tribune), Карла Отто (Karla Otto Ltd.), Роб Янг (Business of Fashion), Анна Арсіні (British Fashion Council), Сара Ман (British Council), Барбара Гріспіні (British Fashion Council) Андерс Кристиан Медсен (i-D), Натали Кінгхам (Matches) та інші.

Ірина Данилевська, співзасновник Ukrainian Fashion Week: «Переоцінити участь України у проекті International Fashion Showcase неможливо. По-перше, це Лондон! Це London Fashion Week. Це креативна Мекка. Це місце, де мріє опинитися кожен молодий дизайнер, яскравий талант якого потребує світового визнання. По-друге, IFS – платформа, що об’єднує моду та мистецтво. А саме на перетині цих сфер діяльності народжуються сміливі, несподівані, дивовижні ідеї. Та їх геніальне втілення».

Пабло Росселло, директор мистецької програми Британської Ради в Україні:  «Шостий рік поспіль International Fashion Showcase знайомить аудиторію Лондонського Тижня Моди з найкращими молодими талантами з різних куточків світу. Завдяки програмі Fashion DNA: Ukraine, що здійснюється Ukrainian Fashion Week у партнерстві з Британською Радою в Україні та за підтримки міжнародного фонду Western NIS Enterprise, семеро українських дизайнерів – у тому числі переможець цьогорічної Премії Best Fashion Awards у номінації «Відкриття року» – матимуть можливість представляти Україну на цьому престижному міжнародному форумі. Тема цьогорічної програми Local/Global дасть змогу українським учасникам розкрити свою самобутність через унікальний та дедалі впізнаваніший у світі стиль».

Ірина Озимок, керівник Програми місцевого економічного розвитку Western NIS Enterprise Fund: «Ми раді, що вдруге можемо підтримати молодих українських дизайнерів та представити український стенд у Лондоні. Креативна економіка – одна з важливих складових економічного зростання України. Тим більше, що українські дизайнери вже добре відомі у світі, а молодим талантам потрібна підтримка. Сьогодні ми інвестуємо в них, а завтра вони інвестуватимуть в імідж та економіку України».

Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, мета якої – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей. Ми встановлюємо дружній діалог та будуємо порозуміння між людьми у Великій Британії та в інших країнах. Ми робимо це за допомогою позитивного внеску в Сполучене Королівство та в країни, з якими працюємо – змінюємо життя, створюючи можливості, вибудовуючи зв’язки та довіру.

Ми працюємо у більш ніж 100 країнах по всьому світу у сферах мистецтва і культури, англійської мови, освіти та громадянського суспільства. Щороку ми особисто взаємодіємо з понад 20 мільйонами людей, а також охоплюємо понад 500 мільйонів людей онлайн, через трансляції та публікації.

Із 1934 року ми є британською благодійною організацією, що регулюється Королівською Хартією та державними органами Великої Британії. Більшість нашого прибутку надходить через численні проекти та угоди у сферах викладання англійської мови та екзаменів, а також контракти у сферах освіти та міжнародного розвитку і через наші партнерства із публічними та приватними організаціями. Вісімнадцять відсотків нашого фінансування отримується від уряду Сполученого Королівства.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, відвідайте: www.britishcouncil.org.ua. Підтримуйте з нами зв’язок через facebook.com/BritishCouncilUkraine та twitter.com/uaBritish.

Ukrainian Fashion Week – найбільший тиждень prêt-à-porter на теренах Східної Європи. Був заснований у 1997 році. Український Тиждень Моди проходить двічі на рік та повністю відповідає світовим стандартам проведення тижнів моди. Подія щосезону збирає понад 60 учасників, акредитує понад 200 українських та зарубіжних ЗМІ та приймає понад 15000 гостей. 

Western NIS Enterprise Fund – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Він має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом, фонд проінвестував 168 млн доларів США у 118 компаній із приблизно 25 000 працівників та зробив можливим залучення 1,4 млрд доларів у компанії України та Молдови. З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF забезпечує фінансування інноваційних високоефективних програм, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові. www.wnisef.org