15 жовтня в онлайн-форматі відбулася медіаконференція, що підбила підсумок однієї з найбільш масштабних та впливових міжнародних fashion-подій у Східній та Центральній Європі – International Young Designers Contest (Міжнародний конкурс молодих дизайнерів).

Організатор конкурсу – Ukrainian Fashion Council. Проведення конкурсу відбулося за підтримки Українського культурного фонду. Партнером конкурсу та співорганізатором Fashion Visual Art Residence став IED – Istituto Europeo di Design.

Цього року, незважаючи на пандемію, конкурс мав рекордну кількість дизайнерів – 19 колекцій із 12 країн: Азербайджан, Білорусь, Болгарія, Угорщина, Естонія, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Словенія та Україна. У конкурсі взяли участь переможці національних конкурсів та дизайнери, які були обрані професійними fashion-інституціями у своїх країнах, що забезпечило об’єктивність відбору та високий творчий рівень учасників IYDC. Також цього року оргкомітет IYDC ухвалив рішення запросити до участі незалежного учасника ним стала дизайнерка, що представляла Нідерланди.

Оргкомітет IYDC провів спеціальну fashion-зйомку та створив віртуальні презентації 19 колекцій фіналістів.

«Молоді таланти народжуються і потребують підтримки, незалежно від того, що відбувається у світі. Позбавити їх можливості продемонструвати себе і свій творчий потенціал, аргументуючи це глобальними катаклізмами, було б несправедливо і безвідповідально. Тому для нашої команди провести конкурс у цьому році − принципова позиція. Не фокусуватись на перешкодах, а знаходити рішення, об’єднуючи зусилля з нашими  партнерами. Нас надихає, що кількість фіналістів цьогоріч зросла», − зазначила керівниця проєкту Вікторія Харченко.

Роботи конкурсантів оцінювали визнані експерти з п’яти країн світу: Ліана Сатенштейн (США), Джованні Оттонелло (Італія), Ріккардо Терцо (Італія), Ю Масуї (Японія), Філіп Пурхашемі (Бельгія), Анна Барр (Франція).

«Я пишаюся тим, що беру участь у цьому міжнародному конкурсі, і радий бачити нових дизайнерів, які все ж розвиваються у цей важкий час. Цього року конкурс об’єднав дуже різні молоді таланти. Це такий вдалий момент, щоб побачити таке розмаїття у творчості. Це те, що нам насправді потрібно у  fashion-індустрії», − поділився своїми думками під час медіаконференції Ріккардо Терцо.

«Звісна річ, було складно зробити весь процес оцінювання онлайн. Ми любимо торкатися одягу, нам подобається говорити особисто, але я вражена тим, як усі прийняли поточну ситуацію. Я дуже ціную, що багато молодих дизайнерів обирають стійкі практики у дизайні. Дуже важливо, щоб вони донесли це повідомлення і до своїх країн. Це вплине на всю галузь протягом найближчих кількох років», − прокоментувала Ліана Сатенштейн, старша fashion-редакторка Vogue.com. 

Модераторкою онлайн-медіаконференції стала Марія Мохова, fashion-редакторка та співзасновниця піар-аґенції White Rabbit Agency. Під час онлайн-медіаконференції журі оголосили Ґран-прі IYDC-2020.

Переможницею International Young Designers Contest 2020 online edition стала Тесс Ван Залінґе, Нідерланди (Tess Van Zalinge). Вона отримала нагороду 5 000 доларів від організаційного комітету конкурсу та стипендію для навчання на одному з літніх курсів IED-Istituto Europeo di Design.


Переглянути відеопрезентацію Тесс Ван Залінґе можна за посиланням:

Вперше за історію конкурсу було проведено публічне голосування у Facebook за найкращу колекцію.  Відеопрезентації колекцій були випущені  трьома блоками 12, 13 та 14 жовтня. Користувачі у соціальних мережах кожного дня могли проголосувати за колекцію, яка найбільше їх вразила. Партнер IYDC 2020 COCOS Fashion Trade вирішив нагородити не лише одного дизайнера, а одразу трьох, які набрали найбільшу кількість голосів у кожному блоці. Спеціальний приз від COCOS Fashion Trade – розробку логотипа свого бренду – отримали Дора Хеґедс (Угорщина) та Олександра Воловікова (Білорусь). Боряна Ватова (Болгарія), лідерка третього дня, також набрала загальну найбільшу кількість голосів та отримала повну розробку брендингу й консалтингову підтримку просування свого бренду на ринках Європи та Ізраїлю. 

Також на онлайн-медіаконференції арт-куратор Fashion Visual Art Residence Джованні Оттонелло оголосив переможця резиденції, що проходила в рамках конкурсу. Під час FVAR міжнародні команди фотографів та дизайнерів-фіналістів конкурсу спільно створювали онлайн fashion-stories. Перемогу у FVAR здобула фотографиня Марія Правосуд, вона нагороджена стипендією на навчання у IED − Istituto Europeo di Design.

 

Фіналісти International Young Designers Contest 2020:

Азербайджан:

 • Ахмед Набієв (Ahmed Nabiyev), вибір журналу The M.O.S.T.
 • Фідан Садіґ (Fidan Sadig), вибір журналу The M.O.S.T.

Білорусь:

 • Олександра Воловікова (Aleksandra Volovikova), вибір Belarus Republic Festival  моди та фотографії «Fashion Mil-Melnica mody».

Болгарія:

 • Боряна Ватова (Boryana Vatova), переможниця IDEAMODA young designers contest 2019.
 • Сімеон Атанасов (Simeon Atanasov), володар другої офіційної премії IDEAMODA young designers contest 2019.

Угорщина:

 • Альма Ветлені (Alma Vetlényi), вибір Hungary Fashion&Design Agency 2020.
 • Дора Хеґедс (Dóra Hegedűs), вибір Hungary Fashion&Design Agency 2020.

Естонія:

 • Анніка Кіідрон (Annika Kiidron), вибір Estonian Fashion Festival 2020.

Латвія: 

 • Уна Берзіна (Una Berzina), переможниця Meringue Fashion Contest 2019.
 • Аніта Лейна (Anita Leina), вибір Meringue Fashion Contest 2019.

Литва:

 • Саймонас Тартеніс (Saimonas Tartenis), переможець Mados Infekcija 2019.

Молдова:

 • Міра Матчіна (Mira Matchina), переможниця ZGeneration YDC 2020.
 • Вікторія Скрипнік (Victoria Scripnic), володарка другої офіційної премії ZGeneration YDC 2020.

Нідерланди: 

 • Тесс Ван Залінґе (Tess Van Zalinge), вибір оргкомітету IYDC-2020.

Польща:

 • Занета Барбаревич (Zaneta Barbarewicz), вибір Fashion Designer Awards.

Словенія:

 • Маса Брна (Maša Brna), вибір Ljubljana Fashion Week.
 • Валентіна Коландер (Valentina Kolander), вибір Ljubljana Fashion Week.

Україна:

 • Єлизавета Кирилова (Elizaveta Kirilova) & Владислав Дзівідзінський (Vladislav Dzividzinsky), Ґран-прі національного конкурсу молодих дизайнерів одягу «Погляд у майбутнє» 2020.
 • Катерина Гелла (Kateryana Hella), Ґран-прі національного конкурсу молодих дизайнерів одягу «Погляд у майбутнє» 2020.